СПЕЦПРОЕКТ КУЛЬТУРНОГО ХАБУ
Фiлософський Сад
Подкасти та лонгриди «Філософського Саду» — відкриті бесіди з музикантами, філософами, режисерами, митцями, засновниками громадських організацій та компаній у секторi креативних індустрій, літературознавцями, акторами, кураторами. Від них ми дізнаємося про те, що їх спонукає впливати на креативну економіку, що відрізняє митця від бізнесмена, або що їх об'єднує.
Просвітницька кампанія «Філософський Сад»: як розпочалася розмова людей мистецтва з людьми бізнесу та влади.

Просвітницькі лонгріди і подкасти про культуру та бізнес.

23 вересня 2019 року було розпочато просвітницьку кампанію «Філософський Сад», в рамках якої ми записали кілька бесід з людьми мистецтва та людьми бізнесу. Проект ініціювала команда I Cultural Business Hub разом з ГогольFEST до DniPRO GogolFest, який вперше проходив у місті Дніпро 27-29 вересня.Так було започатковано велику серію з 21 бесіди, які тепер, після монтажу і саунд-дизайну можна буде слухати на міжнародних подкаст-платформах: Anchor.fm, Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Breaker, Castbox, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic.У березні 2020 команда ГО Cultural Business Education Hub прийняла рішення: крім подкастів створюємо письмові "Тези". Ми продовжили фінансування проекту, плюс третину витрат змогли покрити, перемігши в конкурсах "Культурної Столиці" і міської ради Дніпра. Для роботи зібрали редакційну та дизайн колегію з професіоналів Полтави, Львова, Києва, Дніпра. І в результаті в жовтні ілюстровані "Тези" будуть опубліковані.
У неформальній бесіді шукаємо відповіді на питання: «Якою мовою люди мистецтва говорять з людьми бізнесу?».

Як і чому люди стають поціновувачами культури, або як долучаються до діалогу з людьми мистецтва про музикальні шедеври та живопис, театральні постановки та опери, танець та літературу, і про багато інших людських результатів духовної і матеріальної діяльності.
Розмови веде Дем'ян Дьяков [Ом] – засновник Universal Open University [з 2014], програмний директор сімейства проектів beGenius [з 2009 р.], ліцензіат TEDx [2013], ліцензіат PechaKucha Nights [2012-2020], засновник Improvisators Movement [2009-2015], Член Правління в NGO Cultural Business Education Hub. Заснував I Cultural Business Hub в Україні, Дніпро.

Подкасти «Філософського Саду» – відкриті бесіди з музикантами, філософами, режисерами, митцями, засновниками громадських організацій та компаній у секторi креативних індустрій, літературознавцями, акторами, кураторами. Від них ми дізнаємося про те, що їх спонукає впливати на креативну економіку, що відрізняє митця від бізнесмена, або що їх об'єднує.

До бесід були запрошені:

 • Олесь Манюк – філософ і практик Тайцзи. Кандидат філософських наук, психоаналітик лаканівського напрямку, особистий учень майстра Сяо Вейцзя, учень майстра Дзогчен Чог'яла Намкая Норбу. З 2008 року Олесь Манюк – представник школи традиційної китайської каліграфії і живопису «П'ять майстрів». Консультант з випереджаючих досліджень в компанії Jansen Capital Management.

 • Микола Демченко – співзасновник та партнер компанії Культурно-освiтнього простору LABS, партнер ЮК «Правое Дело», член клубу інвесторів культури, випускник Presidents' MBA kmbs, керівник спільноти Клубу Випускників kmbs.

 • Галина Пуліна – педагог-методистка, журналістка, авторка книг і посібників з літератури, спікерка.

 • Андрiй Палатнiй – актор, театральний менеджер центру сучасного мистецтва «ДАХ» і куратор театральної частини міжнародного мультидисциплінарного фестивалю «ГогольFEST». Загалом брав участь у фестивалі від самого початку його створення (з 2007 року). Спершу – як відвідувач і волонтер, потім – як координатор літературної програми, stage-менеджер, актор, і зрештою (у 2016 році) увійшов до керівного складу «ГогольFEST-у». Відтоді він очолює напрямок театральної програми (розробка стратегії фестивалю), а також міжнародних комунікацій, виступаючи одним із представників фестивалю за кордоном.

 • Максим Демський – директор ГогольFEST, актор театру «ДАХ». Був режисером на ТБ (TVI, СТБ), продюсером та режисером фільмів: документального «Скриня Пандори» про Чорнобиль та художнього «Дім на воді» (2007). Викладав акторську майстерність – студія театру і кіно "Vision Art". Був помічником художнього керівника Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Засновник Art Space "6 level" (Київ) та андеґраундного "ZixZixOneFEST".

 • Володимир Петренко – режисер і педагог Театру «Віримо!» у мiстi Днiпро – авторського театру, що виріс з театральної студії.

 • Микита Шаленний – митець. Працює з такими медіа: живопис, малюнок, відео, фотографія, інсталяція і VR. Закінчив Придніпровську державну академію цивільного будівництва і архітектури, факультет архітектури. Працював архітектором, перш ніж почати кар'єру художника в 2011 році. У тому ж році він був номінований на премію Пінчук арт-центру, а в червні 2015 – на приз за кращу інсталяцію ArtVilnius'15. У листопаді 2018 на Женевському міжнародному кінофестивалі його проект «Міст. VR» потрапив до номінації "The International Immersive Works". Роботи Микити Шаленного можна знайти в колекціях МОСАК (Краків, Польща), Faurschou Foundation (Копенгаген, Данія) і в багатьох приватних колекціях в Європі. У 2015-2017 роках входив у топ 100 людей культури [за версією журналу Новий Час].

 • Михайло Рябоконь – голова правління ГО «Асоціація Noosphere», cпівзасновник «Інжинірингової школи», 1-й віце-президент Федерації космічного моделювання в Ракетомодельному спорті в Україні. Колишній член Наглядової ради UVCA – української асоціації венчурного капіталу та приватного капіталу. Спікер, наставник у I Cultural Business Hub.

 • Діма Маленко – співзасновник і технічний директор компанії rollApp, платформи онлайн-віртуалізації додатків. Інженер з розробки програмного забезпечення з багатим досвідом та широким колом інтересів. Спікер і подкастер.

 • Андрій Мельник – засновник освітнього порталу «Сowo.guru – школа розвитку мислення», співвласник перекладацької компанії "Профпереклад". Випускник kmbs, випускник Аспен-інституту Київ. Меценат, ініціатор та реалізатор ряду соціально-культурних проектів.

 • Сергій Кутовий – директор з інновацій ГО «Ассоціація Noosphere». Керує напрямком відбору та розвитку високотехнологічних інноваційних проектів в Україні. У минулому керував відділенням міжнародного співробітництва ДП «КБ «Південне».

 • Ілля Кенігштейн – засновник і керівник мережі бізнес-просторів Creative States. Громадський діяч. В 2015 домігся впровадження 3G разом з групою однодумців. Займається впровадженням PayPal, очолюючи групу PayPal in Ukraine.

 • Володимир Ставнюк – активний лідер команди Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства (ДІФКУ), досвідчений спеціаліст у сфері активних продажів банків, має досвiд створення банківської мережі від невеликої галузі до потужного та успішного банківського підрозділу. Брав пряму участь у підготовці стратегій розвитку Банку з McKinsey, KBC (Бельгія), KredytBank (Польща), PKOBP (Польща). Володимир Ставнюк особисто знайомий з лідерами та власниками великого та середнього бізнесу в Україні. Володіє знанням клієнтської бази та спектру фінансових інструментів, необхідних для створення успішної прибуткової фінансової одиниці.

 • Жорж Ґаньоре – французький режисер, театральний дослідник-експериментатор, викладач університету Парі 8. Анастасiя Тернова – асистентка режисера та перекладачка.

 • Вероніка Склярова – театральна критикиня, продюсерка, лекторка з сучасного мистецтва, програмна директорка фестивалю Parade-fest. Ростила театр «Прекрасні квіти» перші роки життя, буквально з малого насіння. Учасниця міжнародних театральних фестивалів, шкіл, резиденцій. Основні інтереси – треш-театр, угар-театр, рівні глядацької свободи в епоху перформативності.

 • Влад Троїцький – український театральний актор, режисер, засновник першого в Українi незалежного театру«ДАХ». Засновник і художній керівник гуртів ДахаБраха, фрік-кабаре Dakh Daughters, лялькового кабаре ЦЕШО, проекту NOVAOPERA. Засновник і президент міжнародного мультидисциплінарного фестивалю ГОГОЛЬФЕСТ. Режисер у театрах України, Німеччини, Угорщини, Польщі, Швейцарії. Офіцер ордена мистецтва і літератури Франції.

 • Юрій Филюк – генеральний директор та ініціатор проекту «Промприлад.Реновація», співзасновник платформи «Тепле Місто», співвласник компанії «23 ресторани». Юрій спільно з командою платформи «Тепле Місто» втілює в життя масштабні проекти на перетині з економікою, соціальним впливом, інноваціями, складними системами. Зокрема, Юрій є ініціатором створення громадського ресторану «Urban Space 100», що має 100 співвласників. 80% прибутку ресторану спрямовано на розвиток міських та соціальних проектів у Івано-Франківську. З моменту відкриття наприкінці 2014 року Urban Space 100 вже профінансував 104 проекти на суму в понад 2,5 млн грн. Серед інших цікавих ініціатив: Візуальний стиль Івано-Франківська, мистецькі резиденції за участі світових художників, проект «Вивіски», Urban Space Radio, Міжнародний архітектурний конкурс «Child Friendly Public Space», розвиток велоінфраструктури, масштабні спортивні фестивалі. Проте наймасштабнішим проектом є інноваційний центр «Промприлад.Реновація» — імпакт-інвестиційний проект, створений на базі старого заводу в центрі Івано-Франківська. Проект реалізується за підтримки ГО «Інша освіта», MitOst, «PACT».
  Працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки та урбаністики, сучасного мистецтва та освіти.

Всі лонгриди та ефіри «Філософського Саду» скоро будуть опубліковані тут.
Made on
Tilda